Roneklintvej 12, 4720 Præstø
+45 61 51 92 29
Shorts til roning fra Palm. Udført i faconskåret nylonmateriale med forskellige indstillingsmuligheder. Indvendig er Horizon foret med en fleece for extra beskyttelse og isolering.
Palm, Ranouke, overtræk/spraydeck i neopren, supratex materiale. Meget elastisk og veludført overtræk som vi fører i div. str. Absolut topkvalitet.
Toer plast kajak fra DRP, Danmark. Stort sammenhængende cockpit giver masser af plads. Fastmonteret finne. Pagajer er incl.
Lille turkajak i plast. kajakken som er nem for alle at bruge og en pris der ikke vælter budgettet. Mange anvendelsesmuligheder. Eneste kajak der sælges standard med pagaj.
Kraftig rojakke. Meget veludstyret God pasform med plads til at man også kan have underbeklædning på om vinteren. Tritex
Let sommer rojakke fra Artistic, Tyskland. Fylder ikke meget. Lige til at folde sammen og lægge bag sædet ell. lign. så du har den ved hånden hvis vejret skifter.
En let rojakke, men med gode detaljer til prisen. Bemærk - tapede syninger.
Kom sikkert på vandet. Køb det i Roneklint og få vejledning med i købet.